Plan lekcji

Na skróty

Mikołaj w Mechaniku

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze- 6 grudnia-pojawił się w naszej szkole Święty Mikołaj. Gość z Laponii rozpoczął swoje odwiedziny od gabinetu Pana Dyrektora, potem kolejno odwiedzał wszystkich uczniów i nauczycieli pytając ich o zachowanie w minionym roku. Najważniejsze, że nikt nie dostał rózgi co jest dobrym znakiem, świadczącym o tym, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Postać Świętego Mikołaja zawsze wnosi dużo radości swoją obecnością. W kulturze przedstawiany jest jako starzec z okazałą brodą , z workiem prezentów i rózg w ręce. Jego bezinteresowna dobroć stała się symbolem Świąt Bożego Narodzenia, na które wszyscy czekamy.

 

 

 

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb