Plan lekcji

Na skróty

IV Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie zaprasza do wzięcia udziału w IV Konkursie Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu całego województwa podkarpackiego. W obecnym roku szkolnym kolejna edycja konkursu po raz pierwszy objęta została honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. Tematyka konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu motoryzacji, techniki, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Dla zwycięzców konkursu czekają cenne nagrody, a wśród nich m.in.: rower, tablet oraz aparat fotograficzny. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu jak również ich opiekunowie otrzymują dyplomy.

Zgodnie z regulaminem, Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach:

 

Etap I szkolny
Przeprowadzony będzie na terenie danego gimnazjum. Podczas tego etapu zostaną wyłonieni uczniowie szczególnie zainteresowani tematyką konkursu (max 4 uczniów z jednego gimnazjum).
Zgłoszenia imienne wyłonionych w tym etapie uczniów wraz z imieniem i nazwiskiem opiekuna, prosimy przesyłać do dnia 28 lutego 2017 r.: pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie lub faxem pod nr 13 43-215-61.

Etap II międzyszkolny
Przeprowadzony zostanie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie w dniu 07 marca 2017 r. o godzinie 9.00
Do drugiego etapu przystąpią wszyscy zgłoszeni uczniowie gimnazjów.
Etap międzyszkolny będzie składał się z trzech części:
- część pierwsza będzie polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań; czas na rozwiązanie zadań - 60 minut,
- część druga będzie polegała na rozwiązaniu 10 zadań z wykorzystaniem tablicy multimedialnej,
- część trzecia to test sprawnościowy, polegający na jeździe na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami konkursu uczniowie mogą zmierzyć się z obsługą samolotu w nowoczesnych symulatorach lotu, jak również poznać tajniki automatyki, robotyki i mechatroniki w specjalnie przygotowanych stanowiskach edukacyjnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice zainteresowanych tematyką konkursu do uczestnictwa we wspólnej rywalizacji.

  Regulamin konkursu 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb