Plan lekcji

Na skróty

IV Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej rozstrzygnięty.

W dniu 06 marca 2017 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się finał IV Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. W tym roku turniej po raz pierwszy został objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna, a jego zasięg obejmował szkoły gimnazjalne z miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz innych JST. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyła rekordowa liczba uczestników (46 gimnazjalistów z 14 szkół gimnazjalnych).

Konkurs składał się z trzech etapów:
I etap – test jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań (max 30 punktów)
II etap – 10 zadań z wykorzystaniem tablicy multimedialnej (max 10 punktów)
III etap – test sprawnościowy na symulatorze jazdy samochodowej (max 20 punktów)
O wynikach rywalizacji decydowała suma punktów uzyskanych przez ucznia z trzech części.

Wzorem ubiegłorocznej edycji konkursu uczniowie ZSP3 w Krośnie przygotowali dla swoich młodszych kolegów mnóstwo atrakcji technicznych jak np. edukacyjny tor umiejętności technicznych głównie z branży mechatroniki, automatyki i mechaniki, eksponaty muzeum motoryzacji czy nauka latania na symulatorze lotu umilały uczestnikom czas potrzebny na podsumowanie poszczególnych części konkursu. Dodatkowo przedstawiono uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom rezultaty projektu Erasmus+ pn. „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk zagranicznych”, który od niemalże dwóch lat pozwala nabywać umiejętności techniczne, językowe oraz poszerza rozwój osobisty naszych uczniów dzięki praktykom zagranicznym w Austrii, Hiszpanii oraz Portugalii

Konkurs uroczyście rozpoczął dyrektor Bogdan Adamski wraz z zaproszonym gościem Zastępcą Prezydenta - Bronisławem Baranem. Przygotowaniem, przeprowadzeniem oraz dbaniem o prawidłowy przebieg rywalizacji zgodnie z zasadami regulaminu konkursu zajęła się szkolna komisja konkursowa w składzie: Monika Horodyska, Grzegorz Wilusz, Marcin Błaż, Lucjan Piczak, Piotr Warżołek oraz Krzysztof Karkut. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, które zostały wręczone przez dyrektora Bogdana Adamskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w rywalizacji wraz z pamiątkowym drużynowym zdjęciem..
Laureaci IV edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej:

I miejsce: Sebastian Guzik – Gimnazjum Nr 4 w Krośnie – rower
II miejsce: Andrzej Pacek – Gimnazjum w Świerzowej Polskiej – tablet
III miejsce: Rafał Gronek – Gimnazjum Nr 5 w Krośnie – aparat fotograficzny

Laureatom jeszcze raz gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w rywalizacji i zapraszamy za rok na V edycję konkursu.
Nagrody ufundowali:

- Podkarpacki Bank Spółdzielczy
- ZSP Nr 3 w Krośnie.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb