Plan lekcji

Na skróty

Uczniowie „Mechanika” w Finale XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej

18 marca 2017 r. w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej przy ulicy Narbutta odbył się półfinał XVIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Jak co roku wzięła w niej udział reprezentacja naszej szkoły. Byli to Hubert Adamski, Bartek Kielar i Daniel Pachana. Zadanie polegało na rozwiązaniu zestawu 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. Konkurencja ogromna bo w półfinale olimpiady uczestniczyło 465 uczniów z ponad 180 szkół „samochodowych” i technicznych w Polsce. Kryterium oceny wyników stanowiło rozwiązanie zadań w ciągu 45 minut przez: − wybranie jednej (właściwej) z czterech odpowiedzi zamieszczonych w zadaniu testowym, − prawidłowe rozwiązanie zadania obliczeniowego.

Poziom trudności poszczególnych zadań był zróżnicowany, co znajdowało odzwierciedlenie w wagach punktowych (prawidłowym odpowiedziom przypisano 1; 2 lub 3 punkty). Maksymalna liczba punktów za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań wynosiła 80. Po komisyjnym sprawdzeniu wszystkich kart testowych z zadaniami rozwiązanymi przez uczestników II etapu olimpiady do III etapu finałowego zakwalifikowano 12 osób z 10 szkół, a w tym tym dwóch naszych reprezentantów: Bartek Kielar i Daniel Pachana ( trzeci nasz reprezentant uplasował się wysoko bo w pierwszej trzydziestce ). Obecnie trwają przygotowania do etapu finałowego, który odbędzie się 13 maja br. w centrum szkoleniowym firmy Bosch w Warszawie. Mamy nadzieję na wysoki wynik naszej szkoły i naszych uczniów.
Olimpiada jest objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Opiekunami naszej drużyny są nauczyciele : Piotr Boś, Krzysztof Karkut. Gratulujemy i życzymy dalszego powodzenia.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb