Plan lekcji

Na skróty

Targi Edukacyjne 2017 w Krośnie

27 marca 2017 r. jak co roku o podobnej porze, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krośnie odbyły się Targi Edukacyjne. Podczas nich szkoły średnie ponadgimnazjalne z terenu Miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego mogły zaprezentować własną ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Natomiast uczniowie klas trzecich gimnazjów krośnieńskich i powiatu mogli zapoznać się z tą ofertą, odwiedzić stanowiska szkół ponadgimnazjalnych, porozmawiać z nauczycielami i uczniami… Targi Edukacyjne zostały uroczyście otwarte już w godzinach porannych tj. o godz. 8.30 gdzie aktu tego dokonali : Pan Stanisław Fundakowski – Podkarpacki Wicekurator Oświaty, Pan Adolf Kasprzyk – Wcestarosta Krośnieński, Pan Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna, Pan Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna, Pan Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna. Później zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele rozpoczęli zwiedzanie Targów i mogli zapoznać się z ofertą szkół.

Oczywiście każda szkoła średnia chciała wypaść podczas Targów jak najlepiej przygotowując wszystko to co na kilku metrach kwadratowych może być charakterystyczne dla tej szkoły, jej zawodów i kierunków kształcenia.
Także „Mechanik” przygotował własną ofertę na nowy rok szkolny 2017/18 szczególnie akcentując nowo wdrażany kierunek technik automatyk (opis tego kierunku jest na stronie internetowej szkoły). Natomiast zgromadzone na stoisku prezentacyjnym symulatory lotu samolotem oraz nauki jazdy samochodem jak też elementy robotyki i automatyki miały pokazać główne branże „Mechanika” jak też zawody nowoczesnych technologii. Zainteresowanie gimnazjalistów przerastało wszelkie oczekiwania właśnie naszą ofertą edukacyjną i mamy nadzieję, że zainteresowanie to „przekuje” się na właściwą decyzję co do właściwego zaplanowania kariery zawodowej.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb