Plan lekcji

Na skróty

Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show

Czwartkowy poranek 6 kwietnia zastał uczniów ,,Mechanika" w drodze do Polkowic na Dolnym Śląsku. Od godziny 10 rozpoczęło się zwiedzanie dwóch zakładów: SITECH i Volkswagen Polkowice. Interesująca produkcja foteli samochodowych i silników wywarła duże wrażenie na uczestnikach. Szczególnie centrum szkoleniowe, gdzie zapoznano nas z technikami zwiększającymi wydajność oraz polepszającymi ergonomię, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Następnie grupa przeniosła się do aquaparku, czyli Regionalnego Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnego. Park wodny z tropikalną temperaturą wyposażony w zjeżdżalnie wodne, w tym pontonową, basen sportowy, ścianę wspinaczkową, fontanny i gejzery, stanowił doskonałą zabawę dla uczniów i opiekunów.Następnie przejazd do Poznania, zakwaterowanie w hotelu i wieczorne zapoznanie z atmosferą poznańskiej starówki. Koziołki na ulicy Koziej, katedra, ratusz i oczywiście kebab na rogu...W piątek, 7 kwietnia, uczniowie ,,Mechanika'' brali udział w targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show.

To wielkie wydarzenie w świecie motoryzacji wywarło niesamowite, bardzo pozytywne wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki. W czasie zwiedzania po ogromnym obiekcie nietrudno było zgubić drogę, a wspaniałe samochody, hostessy i motocykle wyzwalały niesamowite ilości emocji. Na targach zaprezentowali się producenci zarówno ekskluzywnych i drogich, jak i popularnych, tańszych marek, między innymi Volkswagen, Tesla, Lamborghini, a z motocykli Ducati, Triumph, Yamaha i Romet. Poza możliwością oglądania nowych samochodów i motocykli, uwagę zwiedzających przykuwały odrestaurowane klasyki polskiej motoryzacji z okresu PRL. Ogar 200 czy Komar to pojazdy które zna każdy pasjonat dwukołowców. Spośród ogromu samochodów wyróżniały się wystawy trucków oraz wozów kempingowych. Wystawcy organizowali różne konkursy i zabawy w których można było zdobyć cenne nagrody, na tle innych zabłysnął koncern VAG, który zrobił interaktywne centrum edukacyjne. Zwiedzanie od godziny 10 do 17 nie pozwoliło na ogarnięcie wszystkich wystawionych pojazdów. W tym czasie najbardziej wytrwali zwiedzający przeszli ponad 11 kilometrów. Pod koniec dnia, zmęczeni ale zadowoleni uczniowie wrócili do Krosna, a emocje z Poznań Motor Show na długo pozostaną w sercach i głowach uczestników.
Do zobaczenia w przyszłym roku !

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb