Plan lekcji

Na skróty

Uczniowie Mechanika z Certyfikatami Abplanalp

IMG 20171026 11352426 października 2017r. w Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC) uczniowie Mechanika otrzymali certyfikaty ukończenia kursu „Certyfikowany operator CNC” organizowanego przez firmę Abplanalp. W przeprowadzanym kursie udział brało 11 uczniów z kierunku: technik mechanik. Szkolenie certyfikacyjne przeprowadzane było w laboratoriach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii ZSP3 mieszczących się w naszej szkole. Kurs trwał czterdzieści godzin i zakończył się egzaminem prowadzonym przez inżyniera aplikacji firmy Abplanalp, który obejmował m.in. następujące zagadnienia:
- obsługa pionowych centrów frezarskich oraz centrów tokarskich firmy HAAS,
- dobór i ustawienie narzędzi oraz parametrów obróbkowych obrabiarek CNC,
- tworzenie i wprowadzenie ręcznego programu do obsługi sterowania HAAS i FANUC,
- edytowanie programu,
- wykonywanie detali na obrabiarkach sterowanych numerycznie w oparciu o utworzony program obróbczy i dokumentację techniczną.

Podczas uroczystości wręczenia certyfikatów i medali obecni byli przedstawiciele regionalnych firm, które zatrudniają operatorów obrabiarek CNC. Gospodarzy reprezentował Pan Wojciech Lorenc – wicedyrektor ZSP3.
Uczniowie Mechanika na zajęciach teoretycznych jak i praktycznych uczą się swego zawodu na urządzeniach i maszynach przemysłowych. Dodatkowo uczęszczają na zajęcia dodatkowe rozwijające ich umiejętności programowania obróbki CNC. Nasi absolwenci są gotowi od razu podjąć prace w zawodzie bez dodatkowego przyuczenia.
Uzyskane certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności z pewnością przyczynią się do łatwiejszego zdobycia pracy w zawodzie związanym z obróbką CNC.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb