Plan lekcji

Na skróty

Kolędowanie w Mechaniku

bn miniOkres Świąt Bożego Narodzenia to zawsze szczególny czas. Nawet w szkole udziela się atmosfera i klimat tego wyjątkowego wydarzenia. W różnych miejscach szkolnych były już choinki przystrojone, a w klasach dekoracje nawiązujące do okresu bożonarodzeniowego. Wszyscy uczniowie nie mogąc się już doczekać kalendarzowej wigilii jak też pośpiewania kolęd postarali się aby jeszcze w klasach zorganizować wspólne kolędowanie, składanie sobie życzeń, a nawet degustowanie niektórych tradycyjnych potraw. Był więc czas także na omówienie tradycji bożonarodzeniowych, które pielęgnujemy w ostatnim dniu nauki poprzedzającej te wyjątkowe Święta. Dzień ten właśnie przypadł na 22 grudnia, w piątek. W godzinach przedpołudniowych w auli szkolnej spotkali się nauczyciele i uczniowie na wspólnym kolędowaniu. Część artystyczną przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami katechetami. Uroczystość rozpoczęła się od zapoznania się z fragmentami Pisma Świętego, które przywoływało okoliczności narodzin Jezusa w Betlejem. Następnie szkolna kapela muzyczna przypomniała kilka kolęd i pastorałek. Kolędy te były dodatkowo „opatrzone” komentarzem, wierszem i tekstami nawiązującymi do tradycji w naszej polskiej kulturze. W dalszej części uczniowie jak i nauczyciele zaśpiewali kolędy, a kapela muzyczna nadawała odpowiedni ton rozśpiewanym w auli. Spotkanie to zakończyło się życzeniami, które nauczycielom i dyrekcji złożyli uczniowie. Natomiast w imieniu nauczycieli uczniom oraz ich rodzinom życzenia złożył dyrektor Bogdan Adamski.

Podobny nastrój miał miejsce na posiedzeniu Rady Pedagogicznej. Najpierw została dokonana klasyfikacja za pierwszy semestr obecnego roku szkolnego dla szkół w zespole, a po niej do grona nauczycieli dołączyli wszyscy pracownicy niepedagogiczni. Tu także miał miejsce koncert, wspólne kolędowanie i składanie wzajemnych życzeń.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb