Plan lekcji

Na skróty

Olá Portugal

port miniMiesięczna praktyka w Lizbonie? Dlaczego nie! Dla uczniów „Mechanika” to możliwe. W niedzielę 06 maja br. około godziny 18 polskiego czasu samolot linii Ryanair wylądował w stolicy Portugalii z grupą 16 uczennic i uczniów ZSP3, którzy od poniedziałku 07 maja będą realizować zadania zawodowe w firmach branżowych w okolicach Lizbony. Mobilność realizowana jest w ramach projektu „Mechanik w Europie II „ finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
Zanim jednak najlepsza grupa uczniów mogła zawitać w tym pięknym kraju, w szkole uczestniczyli w różnego rodzaju programach przygotowawczych, które pozwolą im się w pełni cieszyć wszelkimi aspektami miesięcznego pobytu w Portugalii.
A wszystko zaczęło się od rekrutacji w wyniku której grupa docelowa została wybrana: siedmioro uczennic i uczniów z zawodu technik mechanik lotniczy, cztery uczennice i uczniowie z zawodu technik mechanik oraz pięciu uczniów z zawodu technik pojazdów samochodowych. Najlepsi, odważni, nie bojący się wyzwań i ciekawi świata uczniowie „Mechanika” rozpoczęli kilkutygodniowe przygotowanie do wyjazdu.
Aby wzmocnić w uczestnikach umiejętności porozumiewania się w języku obcym przygotowano dla nich kurs języka angielskiego z elementami kulturowymi kraju docelowego. Uczniowie mieli również okazję poznać podstawy języka portugalskiego dzięki uczestnictwu w dodatkowym kursie.
Po kursach językowych zajęcia z uczestnikami projektu przeprowadziła specjalistka ds. BHP, przypominając uczennicom i uczniom przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy w poszczególnych zawodach z uwzględnieniem kraju w którym będą odbywać oni praktyki zawodowe, swoje ważne wskazówki oraz informacje przedstawiła również Pani pedagog oraz kadra zarządzająca projektem.

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i językowych uczniów dzięki odbyciu praktyk w zagranicznych firmach i przedsiębiorstwach, lecz w ciągu miesięcznego pobytu w Montijo uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć najciekawsze miejsca w okolicach Lizbony. Pierwsze z nich to Sintra urokliwe miasteczko z zabytkami wpisanymi na listę zabytków Unesco. Kolejna atrakcja to Cabo da Roca najdalej wysunięty na zachód klif Europy oraz piękne i malownicze zatoki w Cascais. Oraz oczywiście jedne z najpiękniejszych plaż Europy Setubal i Arrabida
Projekt jest w całości finansowany z funduszy unijnych, uczniowie mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie program kulturowy wraz ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych oraz kieszonkowe na własne wydatki. Zostało nam tylko życzyć owocnej pracy, a my czekamy na relacje z ciekawych miejsc i spotkań.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb