Plan lekcji

Na skróty

Pasjonaci w Mechaniku zmajstrowali symulator jazdy

symulator maluchPasjonaci w Mechaniku zbudowali symulator jazdy samochodem na bazie kultowego „malucha”. Samochód ten jeździł kiedyś jako L-ka w naszej szkole a od kilku lat był na „emeryturze”. Jesienią ubiegłego roku powstał pomysł przywrócenia fiacika do życia i ruszył projekt budowy symulatora jazdy. Grupa młodych pasjonatów motoryzacji pod okiem nauczycieli instruktorów zawodu przez blisko rok pracowała przy tym projekcie. Maluszka można wykorzystywać symulując jazdę zarówno na torze wyścigowym jak i w normalnym ruchu ulicznym.
Młodzież naszej szkoły to wierni fani TVN Turbo i dlatego napisaliśmy do tej Stacji ponieważ bardzo chcieliby się pochwalić tym projektem nie tylko w naszym regionie. Mamy nadzieję, że poprzez TVN Turbo mocniej spopularyzujemy nasz symulator. Swoją drogą, ciekawe czy w Polsce są podobne egzemplarze ?...
Tak zwana premiera tego pojazdu nastąpi 14 i 15 marca br. na Targach Edukacyjnych w krośnieńskiej hali sportowej. Później symulator weźmie udział w dniach 21-22 marca br. na VII Krośnieńskim Festiwalu Nauki i Techniki. Będzie można pojazd ten testować i poznawać jego możliwości.

Twórcom pomysłu oraz realizatorom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na projekcję filmu obrazującego „roczną produkcję”.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb