Plan lekcji

Na skróty

Pamięć 13 grudnia 1981r. w Mechaniku

image 277Dnia 13 grudnia 2012 r. w bibliotece szkolnej została otwarta wystawa nawiązująca do wydarzeń grudniowych z 1981 roku . Wykorzystano w niej materiały podarowane przez Pana Edwarda Mroza , który był uczestnikiem i świadkiem tamtejszych wydarzeń. Zwiedzający mieli okazje zapoznać się ze zdjęciami , notatkami , odezwami i oryginalnymi pismami funkcjonującymi w tamtym czasie. Dla uczniów była to żywa lekcja historii , której na szczęście nie znają z autopsji a jedynie z kart książek i opowiadań osób , które brały udział w owych wydarzeniach.

Często taka wystawa jest inspiracją do rozmów z rodzicami czy innymi członkami rodziny , którzy pamiętają strach , niepewność ale i wolę walki oraz nadzieję na lepsze jutro. Wprowadzenie stanu wojennego wiązało się z szeregiem utrudnień , o których zawsze będzie pamiętać ówczesne pokolenie i przekazywać potomnym. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i pracowników szkoły. Zorganizowały ją Agnieszka Czekaj i Joanna Buda.

 

< >
Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Komunikaty 2017/2018 Komunikat w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminów w 2018 roku Komunikat MEN w sprawie wykazu turniejów lub olimpiad tematycznych i przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018 Zaproszenie do współpracy w zakresie opracowywania materiałów egzaminacyjnych do...

O nas

O nas

W skład ZSP3 wchodzą: Centrum Kształcenia Praktycznego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 "MECHANIK"...

Egzamin Maturalny

Egzamin Maturalny

EGZAMIN MATURALNY 2018/2019 Komunikaty Terminy egzaminów w 2019 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2018/2019 Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2019 roku Komunikat o przyborach Organizacja Informacja...

   
  19.05.2019 Ferienhaus Ostsee

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb