Plan lekcji

Na skróty

Świętowanie 3 Maja

30 kwietnia br. w auli ZSP3 odbyła się uroczystość wspomnienia święta 3 maja 1791r. Uroczystość ta przypominająca dzieje walki Polaków o utrzymanie własnej państwowości i niepodległości obchodzona w całej Polsce ma szczególny wyraz, kiedy to możliwe potencjalne zagrożenie znowu pojawia się ze wschodu… Uczniowie „Mechanika” w pięknej części artystycznej przypomnieli nie tylko okoliczności uchwalenia konstytucji 3 maja 1791r., która to miała zjednoczyć cały naród w sprawie niepodległości. Zwrócili uwagę także na wartości, które zawsze były najważniejsze w naszej polskiej państwowości. Tylko Polska wolna, niepodległa i suwerenna może dać szansę rozwoju każdemu młodemu Polakowi we współczesnym czasie.

Tym myślom towarzyszyły piękne pieśni patriotyczne, poezja oraz poczet sztandarowy ZSP3. Na zakończenie uroczystości szkolnych głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski, który dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości, zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli na krośnieńskie uroczystości w dniu 3 maja w Bazylice Mniejszej.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości szkolnych i miejskich z udziałem pocztu sztandarowego ZSP3.

< >
O nas

O nas

W skład ZSP3 wchodzą: Centrum Kształcenia Praktycznego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 "MECHANIK"...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec-lipiec 2019  Harmonogram egzaminów zawodowych Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się: 1. Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut- polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem arkuszy...

Egzamin Maturalny

Egzamin Maturalny

EGZAMIN MATURALNY 2018/2019 Komunikaty Terminy egzaminów w 2019 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2018/2019 Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2019 roku Komunikat o przyborach Organizacja Informacja...

   
  21.07.2019 Ferienhaus Ostsee

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb