Monter mechatronik

Gimnazjalisto, jako jedyni w regionie prezentujemy Ci najlepszy kierunek nowoczesnych technologii -  Monter mechatronik.Kierunek ten jest nowoczesnym zawodem łączącym wiedzę z mechaniki, elektroniki i informatyki. Czyni on absolwentów osoby szczególnie poszukiwane przez pracodawców i gwarantujący ciekawą i dobrze płatną pracę.

1 2

Monter mechatronik - jest to osoba dla której nie są obce nowinki techniczne, potrafi się ona posługiwać najnowocześniejszym sprzętem.Będąc absolwentem tego kierunku staniesz się specjalistą posiadającym wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki, elektroniki, elektrotechniki, mechaniki, sterowania, automatyki czy robotyki.

Umiejętności te doskonale się wpisują w wymagania rynku pracy jak i stanowią doskonałą podbudowę dla zawodów przyszłości,które jeszcze nie występują  a istnieje duże prawdopodobieństwo ich pojawienia się. Przykładem takiego zawodu może być np. Konserwacja i naprawa dronów(bezzałogowych maszyn latających ), o których coraz częściej się słyszy w środkach masowego przekazu.

3 4

W ramach procesu kształcenia nauczymy Cię: budowy, obsługi oraz konserwacji układów pneumatycznych, elektrycznych i elektronicznych, które mogą być użyte do robotów lub pojazdów autonomicznych. Urządzenie te mogą mieć zastosowanie do zadań specjalnych i być wykorzystywane przez policje, wojsko czy straż pożarną.

5 6

Zostaniesz wysoko wykwalifikowanym specjalistą, który bez kłopotu znajdzie pracę w:

• zakładach produkcyjnych praktycznie wszystkich branż,
  • zakładach usługowych naprawiających i konserwujących urządzenia mechaniczne, elektryczne czy elektroniczne.
  • hurtowniach, sklepach, i działach sprzedaży
  • zawodach przyszłości zwianych z branżą mechatroniczną
  • możesz też otworzyć własną działalność gospodarczą.

Poznasz też podstawy programowania obrabiarek CNCa także wprowadzimy Cię w tajniki działalności gospodarczej pozwalające założyć własną firmę.

7 8

Wiedza którą posiądziesz uczęszczając do naszej szkoły jest wiedzą praktyczną a pozwalają ją opanować takie pomoce dydaktyczne jak:

• Stanowiska pneumatyki i elektropneumatyki
  • Stanowiska sensoryki pneumatycznej i elektrycznej
  • Stanowiska programowania sterowników SIEMENS i FANUC
  • Rzeczywiste aplikacje stosowane w produkcji przemysłowej (np.: sygnalizacje świetlne, stacje magazynowe, stacje transportowe i stacje manipulacyjne z chwytakiem pneumatycznym)
  • Roboty dydaktyczne LEGO i Robotino
  • Sprzęt kontrolno-pomiarowy (np.: multimetry cyfrowe, oscyloskopy, generatory)

9 10

W ramach tych zajęć pod fachowym okiem nauczycieli zajmował się będziesz montażem i demontażem urządzeń i systemów mechatronicznych, obsługą sprzętu pomiarowego, programowaniem robotów i sterowników PLC

11 12

Jako uczeń naszej szkoły będziesz mógł także uczestniczyć dodatkowych zajęciach takich jak kurs spawania,  mechatroniki samochodowej, obsługi i programowania obrabiarek CNC

Według prognoz specjalistów, zajmujących się badaniem rynku pracy - mechatronicy stanowią grupę „zawodów przyszłości” co pozwala sądzić, że monter mechatronik to wyróżniający się zawód na krajowym i europejskim rynku pracy.

Jeżeli interesujesz się nowoczesnymi technologiami, automatyzacją, robotami, chcesz zdobyć zawód dający wiele możliwości zatrudnienia zostań uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie na kierunku: Monter Mechatronik.

.

создать сайт