Plan lekcji

Na skróty

Technik Mechanik Lotniczy

Jeżeli interesujesz się nowoczesnymi technologiami, jeśli pasjonuje Cię lotnictwo, samoloty oraz latanie, pasjonujesz się techniką lotniczą, chcesz zdobyć nowoczesny zawód dający wiele możliwości zatrudnienia zostań uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie na kierunku Technik Mechanik Lotniczy.

Lotnictwo oraz technika lotnicza jest największą, najdroższą i najbardziej prestiżową branżą. Latające samoloty coraz częściej widać nad naszymi głowami, a lotniska zapełniają się ludźmi, bo podróżowanie samolotem jest szybkie i przyjemne. Jednak wszystkie te samoloty, te duże i te małe potrzebują, tak samo jak auta- naprawy, przeglądów, wymiany części oraz diagnozowania.

Mechanik lotniczy to osoba, która naprawia samoloty, sprawdza działanie sterów, przyrządów pokładowych, silników itp. Jego zadaniem jest dopilnować, aby każdy samolot był sprawny przed startem i żebyśmy mogli dolecieć szczęśliwie do celu. Bez pracy mechanika lotniczego pilot nie może usiąść za sterami i „oderwać maszyny od ziemi”.

 

 

Technik mechanik lotniczy zdecydowanie należy do przyszłościowych zawodów.  Mechanik lotniczy może znaleźć zatrudnienie na każdym lotnisku, w firmie w której produkowane są części lotnicze oraz tam gdzie naprawia się samoloty i jego podzespoły. Mechanik lotniczy może być także przepustką do pilotażu i zwiedzania świata za sterami „dużej maszyny”.

 

Lotnictwo jest najszybciej rozwijającą się branżą na świecie i bardzo wymagającą, tak więc dobry mechanik lotniczy nie będzie miał większych problemów ze znalezieniem pracy, tam gdzie będzie chciał- w Europie i na całym świecie.

Dlaczego warto wybrać kierunek Technik Mechanik Lotniczy właśnie w „Mechaniku”? 

 

Posiadamy najnowocześniejsze pracownie (kwota doposażenia na przestrzeni ostatnich lat to ponad 24 mln złotych!)

Organizujemy płatne staże i praktyki dla uczniów, które odbywają się w firmach lotniczych zagranicznych na terenie Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec oraz           Irlandii;

Uczniowie „Mechanika” mają możliwość pozyskania dodatkowych kwalifikacji w ramach bezpłatnych szkoleń i kursów między innymi: kurs na licencję                         szybowcową, kurs mechatroniki samochodowej, prawo jazdy, kurs spawania, kurs operatora obrabiarek CNC, kurs SEP;

Kształcimy w kierunku pokrewnym: Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych - mamy wiec wieloletnie doświadczenie w branżach związanych z                                 najnowocześniejszymi technologiami;

Organizujemy wyjazdy oraz wycieczki do firm produkujących statki powietrzne oraz silniki lotnicze;

Doskonale przygotowujemy do egzaminów zewnętrznych przez co możemy się poszczycić wysoką zdawalnością egzaminów maturalnych i zawodowych

Podejmujemy współpracę z największymi firmami regionu celem zachowania nieustannego kontaktu z przemysłem.

 

„Mechanik to szkoła z pasją…”

Rozwijamy zainteresowana uczniów poprze prowadzenie kółek zainteresowań między innymi kółko modelarskie, na którym uczniowie tworzą własne modele samolotów, śmigłowców, dronów. Uczniowie biorą udział w pokazach lotniczych w całej Europie.

 

Jesteśmy doskonale przygotowani do kształcenia w zawodzie technik mechanik lotniczy. Mamy odpowiednią bazę pomocy dydaktycznych. Posiadamy kadrę o najwyższych kwalifikacjach, zaplecze do organizacji praktyk zawodowych. Posiadamy Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii wyposażone w najnowocześniejsze pracownie oraz sprzęt techno-dydaktyczny.

 

Mechanicy lotniczy odbywało praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus +. Zdobywają wiedzę teoretyczną a przede wszystkim praktyczną. 

 

 

Absolwent kierunku technik mechanik lotniczy będzie doskonale przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

obsługi liniowej statków powietrznych;

obsługi hangarowej statków powietrznych;

naprawy silników lotniczych;

przeglądów przed lotem samolotu;

diagnostyki i naprawy instalacji i przyrządów pokładowych.

 

Zobacz nasze pracownie - tutaj

Z uwagi na to, że jesteśmy REGIONALNYM OŚRODKIEM EGZAMINACYJNYM, egzamin zawodowy odbywa się u nas. Po jego zdaniu każdy absolwent uzyskuje dyplom Technika  Mechanika Lotniczego. 

W naszej szkole zdobywasz wiedzę, którą od razu wspierasz praktyką!

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb