Plan lekcji

Na skróty

Technik Mechanik

Technik mechanik to fachowiec, który podoła każdemu zadaniu. Jest to zawód, który łączy wszystkie branże techniczne (lotnictwo, motoryzację i mechatronikę) oraz inne dziedziny przemysłu. Czy dzisiejszy świat mógłby funkcjonować bez maszyn? Nie jest to możliwe! Mechanizacja towarzyszy ludziom już od dawna. Jej rozwój jest bardzo dynamiczny. Dzięki obrabiarkom, spawalnictwie, oraz innym technikom wytwarzania ludzkość korzysta z takich dobrodziejstw jak: samochody, samoloty, statki, pociągi po sprzęt użytku domowego jak nóż kuchenny.
Technicy mechanicy znajdują zatrudnienie na każdym etapie konstruowania, projektowania i na końcu wykonania części maszyn i gotowych wyrobów. Samochód, samolot, statek powietrzny te wszystkie środki transportu są wykonywane z tysięcy części, które są w odpowiedni sposób zmontowane w jedną całość. Bez nas techników mechaników nie było by to możliwe: w przemyśle pełnimy rolę konstruktora, technologa operatora a nawet programisty.

 

   

Uczniowie kierunku technik mechanik  uczący się w  Mechaniku mają zagwarantowane  praktyki zawodowe w zakładach na terenie Doliny Lotniczej, dzięki  temu mogą poznać realia funkcjonowania swojego zawodu w rzeczywistych warunkach firmy.  Dla najlepszych uczniów szkoła zapewni praktyki zagraniczne (Austria, Niemcy, Irlandia, Hiszpania, Portugalia), które w całości są finansowane z funduszy europejskich programu Erasmus+. Dodatkowo na  terenie Centrum Kształcenia Praktycznego znajduje się Centrum Edukacji Technicznej Haas. Dzięki tej współpracy w naszej  placówce znajdują się obrabiarki CNC  z najnowszymi wersjami oprogramowania na których uczniowie mogą nabywać wiedzę i doświadczenie oczekiwane przez przyszłych pracodawców.

 

Jeśli kochasz majsterkować, imponują Ci ludzie, którzy potrafią wykonać niemal każdy element dowolnego urządzenia to właśnie „Mechanik” jest szkołą dla Ciebie. Zajęcia prowadzimy ucząc praktycznych umiejętności, pozwalamy uczniom na kreatywne rozwijanie swoich pomysłów.

Szkolne pracownie wyposażone są w maszyny i urządzenia przemysłowe obecne w niemal większości zakładów produkcyjnych. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej posiada pracownie maszyn CNC i obrabiarek konwencjonalnych. Laboratorium programowania obrabiarek jest bogato wyposażone w liczne trenażery układów Sinumerick, Haidenhaim i Fanuc. W innych pracowniach posiadamy współrzędnościową maszynę pomiarową, twardościomierze, maszynę wytrzymałościową, przyrządy pomiarowe. Nasza baza to również pracownia CAD/CAM posiadająca najnowsze oprogramowania do modelowania jak również wytwarzania części maszyn. Kolejnym atutem naszej placówki jest posiadanie spawalni wielostanowiskowej.

 

   

 

Dlaczego kierunek Technik Mechanik to najlepszy wybór ?

 

• Posiadamy najnowocześniejsze pracownie (kwota doposażenia na przestrzeni ostatnich lat to ponad 24 mln złotych!);
• Organizujemy płatne staże i praktyki dla uczniów, które odbywają się w firmach zagranicznych na terenie Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec oraz Irlandii;
• Uczniowie „Mechanika” mają możliwość pozyskania dodatkowych kwalifikacji w ramach bezpłatnych szkoleń i kursów między innymi: kurs automatyki i programowania, mechatroniki samochodowej, prawo jazdy, kurs spawania, kurs operatora obrabiarek CNC, kurs SEP;
• Nasza kadra nauczycieli i instruktorów zawodu to ludzie z pasją znający potrzeby ,,rynku Doliny Lotniczej";
• Organizujemy wyjazdy oraz wycieczki na targi edukacyjne;
• Doskonale przygotowujemy do egzaminów zewnętrznych przez co możemy się poszczycić wysoką zdawalnością egzaminów maturalnych i zawodowych;
• W ramach współpracy HTEC w szkole prowadzone są praktyczne porady dla operatorów CNC;

Absolwent kierunku technik mechanik będzie doskonale przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:


• tworzenie dokumentacji konstrukcyjnej i technologicznej z wykorzystaniem systemów CAD/CAM;
• obsługa maszyn i urządzeń technologicznych;
• obsługa i programowanie maszyn CNC;
• wykonywanie prac obróbki ręcznej;
• wykonywanie połączeń nierozłącznych( spawanie, nitowanie, lutowanie) ;
• wykonywanie typowych części maszyn wykorzystując poznane techniki wytwarzania;

Po technikum możesz kontynuować naukę na wielu kierunkach technicznych jak: Budowa Maszyn, Automatyka i Robotyka, Mechatronika, Inżynieria Materiałowa a także Lotniczym.

 

 

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb