Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Mechanik w Europie II

Projekty

"Mechanik w Europie II" , projekt nr POWERVET-2017-1-PL01-KA102-038026

POWER17Podczas gdy Wy odpoczywaliście na wakacjach i nabieraliście sił do dalszej nauki, w szkole trwały prace nad nową, ciekawą  ofertą kształcenia, która pozwoli Wam podnosić kompetencje zawodowe i nie tylko. Już od 1 września rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu finansowanego z programu Unii Europejskiej POWER pod nazwą „Mechanik w Europie II”. W trakcie półtora roku trwania projektu aż 60 uczennic i uczniów klas drugich i trzecich technikum będzie miała szansę odbywać miesięczne praktyki zawodowe i staże wakacyjne w zagranicznych firmach. Tym razem wyjeżdżamy do Austrii, Niemiec, Hiszpanii i Portugalii.

 

Pierwsze mobilności odbędą się w ramach miesięcznych praktyk zawodowych zgodnie z harmonogramem roku szkolnego, a krajem docelowym będzie Austria, Niemcy i Portugalia. Drugim etapem, realizowanym w czasie przyszłorocznych wakacji, będą dodatkowe dwutygodniowe staże w Hiszpanii. Dla Was jest to znakomita szansa nie tylko na rozwój zawodowy i językowy, ale również społeczny i kulturowy, dodatkowo całość wyjazdu jest finansowana z funduszy unijnych, łącznie z kieszonkowym na własne wydatki.

Jak wiecie nie jest to nasze pierwsze działanie tego typu. W latach 2015-2017 realizowaliśmy projekt pn. „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk zagranicznych” współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. W tym czasie z wyjazdów na miesięczne praktyki zagraniczne skorzystało 75 naszych uczniów. Oferta przygotowana na bieżący rok szkolny jest kontynuacją wspomnianego projektu.

Kolejnym działaniem będącym nadal w trakcie realizacji jest projekt pn. „Wiedza w szkole, praktyka w firmie – europejski model wysokich kompetencji w zawodach nowoczesnych technologii” finansowany w ramach programu Unii Europejskiej POWER, w którym udział wzięło 35 uczennic i uczniów MECHANIKA. Dzięki nawiązanej współpracy, spędzili oni dwa wspaniałe, wakacyjne tygodnie w Irlandii, pracując w firmach branżowych, "szlifując język" oraz odkrywając uroki Zielnej Wyspy. 

Nasze doświadczenia oraz wysoki poziom Waszego zadowolenia z odbywanych praktyk zagranicznych pozwala nam się rozwijać, nawiązywać nowe kontakty z partnerami zagranicznymi i firmami, w których odbywacie praktyki oraz doskonalić cały proces jak najefektywniejszego przygotowania Was do wyjazdów.

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w projekcie pn.„Mechanik w Europie II”

 

PS. W dalszym ciągu realizujemy rozpoczęty w grudniu 2016 roku projekt pn.:" Kształcenie zawodowe szasną rozwoju" współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Podkarpackiego, który umożliwia Wam udział w kursach i szkoleniach z zakresu obrabiarek CNC, mechatroniki samochodowej oraz spawania metodą MAG, a także w płatnych stażach wakacyjnych w lokalnych firmach.

 

 

 

Copyright © 2019 ZSP Nr 3 w Krośnie Rights Reserved.