Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
IRLANDIA 2017

"Wiedza w szkole, praktyka w firmie - europejski model wysokich kompetencji w zawodach nowoczesnych technologii"
projekt nr POWERVET-2016-1-PL01-KA102-025799

09Uczniowie, nauczyciele oraz opiekunowie projektu pn. „Wiedza w szkole, praktyka w firmie – europejski model wysokich kompetencji w zawodach nowoczesnych technologii”, mieli okazję jeszcze raz spotkać się z przedstawicielami firmy „Your International Training”, partnera projektu mobilnościowego z Irlandii, dzięki któremu 35 uczniów, 3 opiekunów oraz 13 nauczycieli w minione wakacje odwiedzili i zapoznali się z kulturą mieszkańców tej zielonej wyspy. We wczesnych godzinach popołudniowych w ubiegły piątek tj. 1 grudnia 2017 r. „Mechanik” gościł Pana Paul`a Quinn - Business development Coordinator oraz Panią Tarę Broslin - Managing Director, na spotkaniu podsumowującym wspomniany projekt. Dzięki realizowanym projektom już od ponad dwóch lat wiele się nauczyliśmy, zwłaszcza pod kątem kompetencji językowych stąd też postanowiliśmy całe spotkanie poprowadzić w języku angielskim. Nie zabrakło krótkich prezentacji oraz filmów, które przeniosły nas jeszcze raz do tego niezwykłego kraju. Każda z grup mobilnościowych projektu przygotowała dla gości oraz uczestników spotkania swoje wrażenia z pobytu w inny sposób: nauczyciele w postaci anglojęzycznej prezentacji, natomiast uczniowie w formie krótkiego filmu wraz z komentarzem do niego również w języku angielskim.

Po spotkaniu goście chętnie oglądali pracownie i laboratoria zawodowe w naszej szkole, nie kryjąc zachwytu nad jakością oraz ilością wyposażenia techno-dydaktycznego, zwłaszcza w branży lotniczej.

Realizacja wspomnianego projektu powoli dobiega końca. Jest to już trzeci projekt mobilnościowy realizowany przez nas, a skierowany do uczniów i nauczycieli Mechanika. Od 2015 roku w zagranicznych miesięcznych praktykach zawodowych lub dwutygodniowych stażach wakacyjnych uczestniczyło 91 uczniów oraz 12 opiekunów, w kursach oraz szkoleniach zawodowych brało udział 18 nauczycieli. Powiększa się również grupa partnerów zagranicznych i krajów europejskich które odwiedziliśmy (Austria, Wielka Brytania, Irlandia, Portugalia, Hiszpania). 

Dla uczniów i nauczycieli Mechanika chcemy więcej, dlatego już w lutym 2018 r. czeka nas nowe wyzwanie konkursowe, a nasze nowe pomysły dotyczące mobilności zagranicznych na pewno pozwolą nam się w dalszym stopniu rozwijać. 

 

MechaNEWS - krótki film ze spotkania z partnerami z Irlandii:

PREZENTACJA - sprawozdanie z mobilności nauczycieli kształcenia zawodowego:11

 

GALERIA:

Copyright © 2019 ZSP Nr 3 w Krośnie Rights Reserved.