Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
IRLANDIA 2017

"Wiedza w szkole, praktyka w firmie - europejski model wysokich kompetencji w zawodach nowoczesnych technologii"
projekt nr POWERVET-2016-1-PL01-KA102-025799

07Kolejny projekt zagraniczny w „Mechaniku” zakończony.

Projekt pn. „Wiedza w szkole,  praktyka w firmie – europejski model wysokich kompetencji w zawodach nowoczesnych technologii”, to już trzecie przedsięwzięcie finansowane w całości z funduszy europejskich w „Mechaniku”, skierowane przede wszystkim do jego uczniów. Głównym celem i założeniem projektu realiowanego od 15.12.2016 do 14.03.2018r. było podniesienie kompetencji zawodowych i językowych uczennic i uczniów oraz nauczycieli teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych ZSP3. Partnerem zagranicznym szkoły była firma „Your International Training” z Irlandii, dzięki której 35 naszych podopiecznych wyjechało podczas zeszłorocznych wakacji na dwutygodniowe staże zagraniczne do zakładów pracy pokrewnych branżowo z podjętym programem nauki w szkole. W projekcie uczestniczyło również 13 nauczycieli, którzy uczestniczyli w tygodniowym szkoleniu zawodowym "job-shadowing", również w Irlandii.

Zakończony projekt nie oznacza końca wyjazdów zagranicznych dla uczniów „Mechanika”, wręcz przeciwnie ... 

 

Całkowita kwota wsparcia finansowego projektu wyniosła  378 052,71 PLN i została przekazana w przeważającej większości na organizację staży i szkoleń dla uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczestnicy wyjazdów zagranicznych mieli zapewniony transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie oraz kieszonkowe na własne wydatki. W dni wolne od pracy uczniowie mieli okazję zwiedzić urokliwe miejsca na Zielonej Wyspie dzięki bogatej ofercie programu kulturowego zapewnionego przez partnera projektu.

Podsumowanie projektu odbyło się 6 marca br. podczas finału V Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej, na który zostali zaproszeni prezydenci Miasta Krosna oraz przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a do konkursu zgłosili się uczniowie z 12 gimnazjów całego powiatu krośnieńskiego. W przerwach między konkurencjami zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z rezultatami projektu wytworzonymi przez uczniów oraz nauczycieli, którzy odbyli zagraniczne staże i szkolenia w Irlandii, nie zabrakło również prezentacji multimedialnych oraz filmików pokazujących jak wiele pozytywnych wrażeń oraz doświadczeń kulturowych pozostało w uczestnikach mobilności po powrocie do kraju.

Zakończony projekt nie oznacza końca wyjazdów zagranicznych dla uczniów „Mechanika”, aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji projektu pn. „Mechanik w Europie II”, w którym już pierwsza 18 osobowa grupa uczniów wzięła udział w miesięcznych praktykach w Austrii, a kolejna grupa wylatuje w maju na miesiąc do Portugalii. Nasze doświadczenia w organizacji wyjazdów zagranicznych dla uczniów oraz nauczycieli  pomagają nam w nawiązywaniu nowych partnerstw, wyszukiwaniu ciekawych firm branżowych oraz co nas bardzo cieszy powoduje nieustanny wzrost zainteresowania udziałem i zadowolenia samych uczestników mobilności zagranicznych.

Realizacja projektu dobiegła końca, ale jego efekty widoczne będą bardzo długo, ponieważ pomogły nam stać się jeszcze lepszymi fachowcami w swojej dziedzinie :)

 

 

Copyright © 2019 ZSP Nr 3 w Krośnie Rights Reserved.