Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Program Erasmus+ w dziedzinie edukacji zawodowej na lata 2014-2020

logotyp erasmusplus

„Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk zagranicznych”
projekt nr 2015-1-PL01-KA102-016236

 

MechanikWeuropieW 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk zagranicznych”, który współfinansowany jest z programu Unii Europejskiej Erasmus+ przygotowaliśmy zbiór informacji znajdujących się na stronie głównej szkoły.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

 


Pierwsze wzmianki o programie Erasmus + w Mechaniku pojawiły się oficjalnie w maju 2015 roku, kiedy przygotowywaliśmy realizację aż dwóch projektów wyłonionych do realizacji w konkursie 2015.

EU flag Erasmus vect POS  
Z wielką radością przekazujemy Wam dobre wiadomości. Od dnia 1 czerwca 2015 roku realizujemy dwa projekty, które finansowane są z programu Unii Europejskiej, Erasmus+. Jest to dla nas ważne wydarzenie, ponieważ rozszerzamy nasze działania edukacyjne na inne kraje Unii Europejkiej

   link< Więcej czytaj tutaj >

 


Rozpoczecie roku szkolnego 2015/16 było jednocześnie "Dniem Informacji Europejskiej" o programie Erasmus+. To wtedy po raz pierwszy zostaliście poinformowani o specyfice i możliwościach jakie daje udział w projektach mobilnościowych, które realizowane są przez ZSP Nr 3 w Krośnie.

backTOschool
1 września 2015 r. rozpoczęła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2015/2016. O Programie Erasmus+ skierowanym do 75 uczniów, którzy będą mogli odbywać praktyki poza granicami kraju wspomniał Pan Grzegorz Kuźniarowicz zachęcając jednocześnie uczniów ‘Mechanika” do skorzystania z oferty, która pozwoli uczniom poznać nowe kraje, ich system kształcenia, przygotowania do zawodu i pracy.

link< Więcej czytaj tutaj > 

 

 


Pierwsza okazja do podzielenia się sukcesem pojawiła się bardzo szybko bo już w 19 pażdziernika 2015 roku mogliśmy zaprezentować założenia projektu podczas zorganizowanego przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Krośnie, Regionalnego spotkania informacyjnego dot. Programu Erasmus+ sektor EDUKACJA SZKOLNA w woj. Podkarpackim.

erasmus prezentacja

Spotkanie z przedstawicielami innych szkół uzmysłowiło nam jak długą drogę przebyliśmy od pomysłu do realizacji, jak wiele czasu i pracy poświęciliśmy, aby przygotować projekt, który przecież został oceniony na 97 ze 100 możliwych punktów. Dzięki wczesnemu etapowi realizacji projektu, mogliśmy dokładnie przedstawić ścieżkę jaką musi przebyć szkoła, aby spełnić wymagania formalne i skutecznie wnioskować o środki finansowe z programu Erasmus+

    link< Zobacz prezentację >

 


Rozpowszechnianie rezultatów projektu wśród szerszej publiczności rozpoczęliśmy podczas IV Festiwalu Nauki i Techniki, który cieszył się bardzo dużą popularnością nie tylko u uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych, ale także u wielu mieszkańców Miasta Krosna. Jak dużą zmianą w życiu szkoły jest udział w projekcie Erasmus+ niech świadczy fakt, że w trakcie odbywaia się Festiwalu nasi pierwsi praktykanci jeszcze nie zdażyli wrócić do Polski, a wiedza o tym co się u nich dzieje była zauważalna na każdym kroku. Na sam widok stanowiska "Mechanik w Europie" można było usłyszeć: "to tam gdzie pojechał Patryk". Duża w tym zasługa facebooka :)

festiwal 2016

W dniach 21 – 22 marca 2016 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii ZSP nr 3 odbyła się już czwarta edycja Festiwalu Nauki i Techniki. W trakcie trwania Festiwalu dzieliliśmy się również doświadczeniami i wiedzą na temat programu Erasmus+. Dla wszystkich zainteresowanych uruchomiliśmy specjalne stanowisko "MECHANIK W EUROPIE", gdzie koordynatorzy i uczestnicy projektów odpowiadali na pytania dotyczące funkcjonowania programu, technicznych aspektów realizowanych mobilności oraz efektów osiąganych przez nich dzięki mobilnościom zagranicznym.

  link< Więcej czytaj tutaj >

 

 


Obecność władz Miasta Krosna, przedstawicieli samorządu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego, Podkarpackiego Kuratorium Oświaty oraz Dyrektorów i przedstawicieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczących w Targach Edukacyjnych była kolejną świetną okazją do zaprezentowania programu Erasmus+ oraz jego pozytywnego wpływu na rozwój osobisty i zawodowy uczniów Mechanika.

targi16 mini
4 kwietnia 2016 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krośnie odbyły się XI Targi Edukacyjne adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. W Targach tych wzięła udział także nasza szkoła, która zaprezentowała własną ofertę edukacyjną do Technikum i ZSZ na nowy rok szkolny 2016/2017. Prezentowaliśmy również ofertę dodatkową, m. in. uczestnicy Targów mogli dowiedzieć się jakie możliwości rozwoju zawodowego daje program Unii Europejskiej Erasmus+.

  link< Więcej czytaj tutaj >

 

 


Czas mijał, wracały kolejne grupy uczestników. To był odpowiedni moment aby przystąpić do pierwszego podsumowania rocznej przygody z programem Erasmus+. Było dużo wątpliwości, przygotowań i ciężkiej pracy. Jak to się zakończyło? Zobaczcie sami.

malaga16 mini
Już od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, jak "uatrakcyjnić" praktyki zawodowe uczniów ZSP3. Uatrakcyjnić - czyli zorganizować je w taki sposób aby była ona nie tylko wykorzystaniem w praktyce wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole, lecz także przygodą, poznawaniem, czasem zbierania nowych doświadczeń a także nauką odpowiedzialności i stawiania czoła trudnościom - jednym słowem chcieliśmy aby była to próbka dorosłego życia. Zadanie trudne a bez środków finansowych pozyskanych przez nas z programu Erasmus+ byłoby niewykonalne - jednak udało się.

  link< Więcej czytaj tutaj >

 

 


Erasmus+ okazał się tak dużym sukcesem, że polubiliśmy podsumowania i bardzo chętnie opowiadaliśmy o tym co się w tym temacie dzieje w szkole. Oto kolejny przykład.

 erasmuss
"Mechanik w Europie". Czas na pierwsze podsumowania rocznej realizacji programu Erasmus+ w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Drodzy uczniowie, po 12 miesiącach pełnych przygotowań, oczekiwania i wreszcie realizacji Waszych wyjazdów do krajów Unii Europejskiej możemy przedstawić kilka ciekawostek związanych z projektem pt. „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk zagranicznych”.

  link< Więcej czytaj tutaj >

 

 


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 i kolejne podsumowanie. Ale cóż, jak są sukcesy to należy się nimi cieszyć i dzielić.

zakonczenie 2016
24 czerwca 2016 r. w auli zespołu szkół odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/16, uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom ZSZ i uroczystość podsumowania pierwszej części Projektu Erasmus+ dot. praktyk uczniowskich.Obok uczniów, nauczycieli i rodziców, na uroczystość szkolną przybyli: Pani Aldona Biedermann – reprezentująca austriackiego partnera organizującego praktyki uczniowskie dla uczniów ZSP3 w Austrii oraz Pani Dorota Patrylak – przewodnicząca Rady Rodziców ZSP3.

  link< Więcej czytaj tutaj >

 

 


Wakacje nie trwają wiecznie, a co jest jeszcze gorsze szybko mijają. 

erasmus plus
Już 1 września rozpoczniemy kolejny etap projektu pn. "Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk zagranicznych" realizowanego w ramach programu ERASMUS+  na lata 2014-2020. 

  link< Więcej czytaj tutaj >        link< Więcej czytaj tutaj >

 

 


Drugi rok realizacji projektu rozpoczęliśmy rekrutacją. Nie tak dawno jeszcze pisaliśmy o tym, aby zadbać o swoje wyniki na świadectwie, a już przyszedł czas to zewryfikować i dokonać wyborów. Jak zwykle, trudnych wyborów, bo nie wszyscy niestety mogą pojechać.

plakat rekrutacja v2
...a czy TY brałeś już udział w programie ERASMUS plus ?
Nie zwlekaj, złóż wymagane dokumenty rekrutacyjne i wykorzystaj swoją szansę. W bieżącym roku szkolnym 40 uczniów „Mechanika” będzie odbywać miesięczne praktyki zawodowe w krajach Unii Europejskiej

  link< Więcej czytaj tutaj >


Konkurs Wiedzy Motoryzacyjnej organizowany przez naszą szkołę to świetna okazja do tego aby zaprezentować atuty MECHANIKA uczniom szkół gimnazjalnych. Niewątpliwie jednym z takich atutów jest możliwość wyjazdu na zagraniczną praktykę zawodową dzięki programowi Erasmus+.

komk mini

W dniu 06 marca 2017 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się finał IV Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. W tym roku turniej po raz pierwszy został objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna, a jego zasięg obejmował szkoły gimnazjalne z miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz innych JST.
  link< Więcej czytaj tutaj >


Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki to już impreza cykliczna, która ściąga do MECHANIKA znakomitych gości, na czele z władzami Miasta Krosna i przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zadaniem Festiwalu jest propagowanie kształcenia zawodowego poprzez naukę i zabawę, a więc i nas tutaj nie mogło zabraknąć. "Mechanik w Europie" to miejsce, w którym można dowiedzieć się więcej na temat samego programu Erasmus+, ale przede wszystkim przekonać się czym jest udział w mobilności zagranicznej dla samych uczestników.

festiwal5 mini

W dniach 21 – 22 marca 2017r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się V Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki. Festiwal był adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych Miasta Krosna, Powiatu Krośnieńskiego i sąsiednich powiatów ...
  link< Więcej czytaj tutaj >


Krośnieńskie targi edukacyjne organizowane przez Wydział Edukacji Miasta Krosna są specjalnym wydarzeniem w kalendarzu szkoły. Obecność uczniów szkół gimnazjalnych, a także władz Miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty stwarza wyjątkową okazję do przedstawienia wpływu realizowanego projektu z programu Erasmus+ na szkołę jako instytucję oraz uczniów - uczestników mobilności.

targi17 mini

27 marca 2017 r. jak co roku o podobnej porze, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krośnie odbyły się Targi Edukacyjne. Podczas nich szkoły średnie ponadgimnazjalne z terenu Miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego mogły zaprezentować własną ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018.
  link< Więcej czytaj tutaj >


 


Wszystko co dobre, szybko się kończy. Powoli zbliżamy sie dofinału realizacji projektu, a to kolejna dobra okazja do podsumowania ostatnich kilku miesięcy.

erasmus mini

Już za kilka tygodni projekt "Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk zagranicznych" pozostanie stosem dokumentów z suchym, statystycznym podsumowaniem: 3 kraje, 75 uczniów, 11 opiekunów, kilkaset godzin kursów językowych, kilkanaście tysięcy przejechanych kilometrów, ponad sto tysięcy euro - można tak bardzo długo.
  link< Więcej czytaj tutaj >


Copyright © 2019 ZSP Nr 3 w Krośnie Rights Reserved.