Plan lekcji

Na skróty

Konkurs Wiedzy Technicznej

Cele i założenia konkursu
Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej to cykliczne przedsięwzięcie odbywające się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie początkiem drugiego semestru roku szkolnego. Jego tematyka obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu motoryzacji, techniki, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jego celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu nowoczesnych technologii, innowacyjnej gospodarki, techniki i motoryzacji jak również propagowanie kształcenia zawodowego.
Historia konkursu
Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej został zorganizowany po raz pierwszy w 2014r., i skierowany został do gimnazjalistów z całego powiatu krośnieńskiego. Pierwsza edycja turnieju, która odbyła się w marcu 2014 roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony gimnazjów Miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego, a liczba uczestników w finale przekroczyła nasze oczekiwania (ponad 40 uczniów), w związku z tym w kolejnych latach organizowano kolejne jego edycje. W roku 2016 Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej swoim zasięgiem objął województwo podkarpackie i po raz pierwszy odbył się pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. Do finału konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników (46 gimnazjalistów z 14 szkół gimnazjalnych). W ubiegłym roku dodatkowo konkurs został wpisany na listę punktowanych konkursów przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Zainteresowanie konkursem było równie wysokie jak w ubiegłych latach.
VI Edycja Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej
Finał kolejnej, już VI edycji konkursu odbędzie się 7 lutego 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie na który zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego. Gwarantujemy ciekawą rywalizację, oraz cenne nagrody.

 pdf ikona  Regulamin VI Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej 

 

Zobacz testy oraz zdjęcia z poprzednich lat:

pdf ikona  Pytania konkursowe 2017 
pdf ikona  Pytania konkursowe 2018

< >
Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec-lipiec 2019  Harmonogram egzaminów zawodowych Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się: 1. Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut- polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem arkuszy...

Egzamin Maturalny

Egzamin Maturalny

EGZAMIN MATURALNY 2018/2019 Komunikaty Terminy egzaminów w 2019 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2018/2019 Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2019 roku Komunikat o przyborach Organizacja Informacja...

O nas

O nas

W skład ZSP3 wchodzą: Centrum Kształcenia Praktycznego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 "MECHANIK"...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk...

   
  16.09.2019 Ferienhaus Ostsee

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb