Plan lekcji

Na skróty

„100 samolotów na 100- lecie odzyskania Niepodległości”

01sam4 grudnia 2018 r. grupa uczniów z klasy III E T, kształcąca się w zawodzie technik mechanik lotniczy, zaprezentowała efekty swojej pracy na projektem „ 100 samolotów na 100-lecie odzyskania Niepodległości”. Do auli szkolnej zaproszono poszczególne klasy z Technikum wraz z nauczycielami, którym zaprezentowali wyniki swoich prac. Uczniowie, przy współpracy z prowadzącymi nauczycielami przygotowali prezentację w formie drukowanej i elektronicznej. Tematem przewodnim projektu był przegląd konstrukcji statków powietrznych ostatniego 100-lecia. Analizując rozwiązania konstrukcyjne najróżniejszych samolotów, śmigłowców i szybowców, uczniowie zwrócili uwagę na ich charakterystyczne właściwości, osiągi, przeznaczenie, rozwiązania techniczne i ciekawostki. Projekt „ 100 samolotów na 100-lecie odzyskania Niepodległości” – to nieustający dowód na rozwój w branży lotniczej, gdzie trwają ciągłe poszukiwania konstruktorów nowych możliwości rozwiązań technologicznych oraz uwzględniające rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę personelu lotniczego i licencjonowanych mechaników lotniczych. Sama prezentacja i sposób jej przekazania wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestniczących w niej nauczycieli i uczniów.
Gratulujemy pomysłu !

 

 prez  Zobacz prezentację

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb