„100 samolotów na 100- lecie odzyskania Niepodległości”

01sam4 grudnia 2018 r. grupa uczniów z klasy III E T, kształcąca się w zawodzie technik mechanik lotniczy, zaprezentowała efekty swojej pracy na projektem „ 100 samolotów na 100-lecie odzyskania Niepodległości”. Do auli szkolnej zaproszono poszczególne klasy z Technikum wraz z nauczycielami, którym zaprezentowali wyniki swoich prac. Uczniowie, przy współpracy z prowadzącymi nauczycielami przygotowali prezentację w formie drukowanej i elektronicznej. Tematem przewodnim projektu był przegląd konstrukcji statków powietrznych ostatniego 100-lecia. Analizując rozwiązania konstrukcyjne najróżniejszych samolotów, śmigłowców i szybowców, uczniowie zwrócili uwagę na ich charakterystyczne właściwości, osiągi, przeznaczenie, rozwiązania techniczne i ciekawostki. Projekt „ 100 samolotów na 100-lecie odzyskania Niepodległości” – to nieustający dowód na rozwój w branży lotniczej, gdzie trwają ciągłe poszukiwania konstruktorów nowych możliwości rozwiązań technologicznych oraz uwzględniające rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę personelu lotniczego i licencjonowanych mechaników lotniczych. Sama prezentacja i sposób jej przekazania wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestniczących w niej nauczycieli i uczniów.
Gratulujemy pomysłu !

prez  Zobacz prezentację