I my obchodziliśmy Święto Kobiet

01eJak co roku 8 marca, młodzież i pracownicy Mechanika obchodzili święto Kobiet. Jest to uroczystość, do której wszyscy przywiązują wielką wagę i być może dotyczy to proporcji „rodzaju” gdzie na całą populację uczniowską jedynie kilka jest dziewczyn.. Wśród pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych proporcje te są bardziej wyrównane ale „generalnie” panów jest więcej niż pań. Może dlatego Święto Kobiet staje się ważnym akcentem życia szkoły. W tym to właśnie dniu odbyła się uroczystość na auli gdzie szkolna kapela przygotowała piękny koncert dla uczennic i pań. Były też aforyzmy, fragmenty poezji i liczne życzenia kierowane od uczniów jak też Bogdana Adamskiego – dyrektora ZSP3.
Na tej samej uroczystości uczniowie biorący udział w praktykach zagranicznych otrzymali europassy co stanowiło ostateczne podsumowanie projektu Erasmus+.

Po zakończonym koncercie dyrektor zaprosił wszystkich pracowników do odrębnej sali gdzie panie otrzymały kwiaty i „słodkie” życzenia.

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb