Plan lekcji

Na skróty

W Mechaniku zakończył się VII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

005W dniach 21 – 22 marca 2019 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się VII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki.
Festiwal był adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych Miasta Krosna, Powiatu Krośnieńskiego i sąsiednich powiatów, podczas którego zaprezentowano szereg atrakcji dla odwiedzających, a dla młodzieży szkolnej udział w licznych eksperymentach naukowych i laboratoryjnych. W tym roku zaprezentowano nową formułę Festiwalu gdzie przez dwa dni były prezentowane eksperymenty, zajęcia laboratoryjne, ćwiczenia dydaktyczne i pokazy nie tylko o charakterze naukowym.
Festiwal rozpoczął się 21 marca br. o godz. 9.00 gdzie dyrektor Bogdan Adamski przywitał zaproszonych gości, młodzież szkolną, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli firm i uczestników Festiwalu, którzy przygotowali swoje ekspozycje i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonał Pan Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna oraz Pan Mirosław Mańkowski – starszy wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty (w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty). Miło nam było również gościć na inauguracji Festiwalu Państwa: Pana Zbigniewa Kubita – Przewodniczącego Rady Miasta Krosna, Pana Franciszka Tereszkiewicza - Kanclerza PWSZ w Krośnie, Panią Agnieszkę Woźniak – dyrektora Instytutu Politechnicznego PWSZ w Krośnie, Panią Reginę Chrzanowską – dyrektora PUP w Krośnie, Panią Lucynę Nawrocką – dyrektora Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Krośnie, Panią Małgorzatę Gancarz – dyrektora Krosno Glass SA oraz przedstawicieli innych firm i instytucji.

Następnie goście oraz dzieci i młodzież szkolna rozpoczęli zwiedzanie ekspozycji i odwiedzanie laboratoriów gdzie były przewidziane ćwiczenia i zabawy „aby nauka nie była nudna”.. Dużą popularnością cieszyło się Mobilne Planetarium oraz pokazy z dziedziny robotyki, automatyki, chemii, fizyki, nauk przyrodniczych, lotnictwa przygotowane przez firmy lotnicze LOT AMS, Linetech i Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu były ciekawe wystawy i zajęcia uczelni wyższych technicznych oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw. Poprzez realizowanie idei Festiwalu, pragnęliśmy nieustannie ożywiać naukę, dzięki której można poznawać świat poprzez zabawę, eksperymenty i udowadniać, że nauka nie musi być nudna i że nie musi być poprzedzona stresem dla poznawania otoczenia i zjawisk towarzyszących nam na co dzień. Ponadto, chcieliśmy młodzieży pokazywać zawody nowoczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną przyszłą karierę zawodową. Chcieliśmy pokazywać świat wymagań ale też pokazywać instrumenty, które pozwolą młodemu pokoleniu ten świat kształtować.
Mamy nadzieje, że Festiwal spełnił swoje cele i rozumiejąc oczekiwania dzieci i młodzieży szkolnej postaramy się nowe „elementy” zastosować i przygotować na
VIII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki w marcu 2020 r.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z Festiwalu.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb