Plan lekcji

Na skróty

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

01719 czerwca 2019 r. we środę w auli Mechanika odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Co prawda rok szkolny zgodnie z prawem oświatowym kończy się ostatniego dnia sierpnia to dla uczniów promowanych do klas programowo wyższych właśnie kończył się w dzień przed Bożym Ciałem. Warto jeszcze zaznaczyć, że ZSP3 jest ośrodkiem egzaminacyjnym uprawnionym do przeprowadzania egzaminów zawodowych organizowanych przez OKE w Krakowie. Egzaminy te rozpoczęły się 17 czerwca br. i potrwają jeszcze nawet po rozdaniu świadectw na zakończenie nauki tego roku szkolnego.
Nie mniej jednak to dzień rozdania świadectw jest ukoronowaniem całorocznych zmagań dla uczniów, którzy odbierając dokument promocyjny jednocześnie rozpoczynają dwumiesięczny okres odpoczynku i zbierania sił na następny rok szkolny.
W naszej szkole uroczystość zamknięcia zajęć dydaktycznych miała miejsce na auli gdzie obok uczniów pojawili się nauczyciele i goście jak np. Pani Grażyna Więcek – wiceprezes Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej. Podsumowania roku szkolnego dokonał dyrektor Bogdan Adamski, a następnie uczniowie kończący Zasadniczą Szkołę Zawodową pożegnali sztandar szkoły i otrzymali dyplomy ukończenia szkoły. Dyplomy otrzymali również uczniowie z rąk wiceprezes Grażyny Więcek biorący udział w XX Górskich Zwodach Balonowych. Fundacja jest corocznym głównym organizatorem tej imprezy, a nasi uczniowie (zwłaszcza z klas lotniczych) chętnie wspierają komisje sędziowskie i organizatorów tego eventu.

Dyplomy, wyróżnienia i nagrody za miniony rok szkolny otrzymali także uczniowie z wszystkich klas Technikum i BS I st. , którzy szkołę reprezentowali na licznych turniejach i konkursach ponadregionalnych i ogólnopolskich. Wśród nich byli także uczniowie wyróżniający się w środowisku pracując np. jako wolontariusze w wielu ważnych przedsięwzięciach. 

Uroczystość została zakończona odprowadzeniem sztandaru i przejściem uczniów do sal lekcyjnych gdzie mieli otrzymać świadectwa promocyjne do klas wyższych.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb