Plan lekcji

Na skróty

Nowy Rok w Zespole Szkół Mechanicznych

01 (13)2 września 2019r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się uroczystość poświęcona inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2019/2020. Uroczystość ta odbyła się w 3 terminach tj.
• o godz. 9.00 dla uczniów klas II – IV Technikum i II – III uczniów klas BS I st.
• o godz. 10.00 dla uczniów klas pierwszych Technikum i BS I st. na podb. SP
• o godz. 11.30 dla uczniów klas pierwszych Technikum i BS Ist. na podb. Gimnazjum
Obok uczniów w uroczystościach wzięli udział rodzice uczniów, nauczyciele i zaproszeni goście z firmy LOT AMS w osobach: Pani Daria Korcz, Pan Artur Szymański i Pan Wojciech Derda. Uroczystości te zaczynały się od wprowadzenia sztandaru szkoły, hymnu państwowego, a następnie wszystkich przywitał dyrektor Bogdan Adamski. Zwracał uwagę na wyzwania edukacyjne w nowym roku szkolnym, na współpracę z przedsiębiorstwami regionu, na wyzwania które pojawiają się wraz z postępem cywilizacyjnym, edukacyjnym i zmianami w innowacyjnej gospodarce. Następnie pedagog szkolny Pani Joanna Buda przedstawiła informacje na temat podręczników szkolnych i stypendiów szkolnych oraz stypendiów oferowanych przez Miasto Krosno jak też innych JST dla uczniów. Na temat realizowanych projektów w szkole, a dotyczących staży i praktyk uczniowskich głos zabrał wicedyrektor Grzegorz Kuźniarowicz. Po nim głos zabrali przedstawiciele firmy LOT AMS, gdzie pani Daria Korcz oraz Pan Artur Szymański mówili o polityce kadrowej firmy, oczekiwaniach firmy dot. kompetencji absolwentów naszej szkoły oraz na temat rozpoczynającego się wspólnego projektu ZSM i LOT AMS o nazwie „Kształcenie wysokich lotów”. Po tej części odczytano listę zakwalifikowanych uczniów do klas pierwszych i zaproszono wszystkich uczniów na spotkania z wychowawcami klas.

Wszystkim życzymy udanego nowego roku szkolnego 2019/2020, zrealizowania wszystkich możliwych celów edukacyjnych, zawodowych oraz biliona powodów do uśmiechu na każdy dzień.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb