Plan lekcji

Na skróty

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

9 kwietnia 2014 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie zostały przeprowadzone eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu grodzkiego i powiatu ziemskiego.Organizatorami turnieju był Automobilklub Małopolski w Krośnie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, których skład został wyłoniony podczas eliminacji szkolnych.

Uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów z testu obejmującego przepisy ruchu drogowego, historii motoryzacji i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uzyskali najlepsze czasy z przejazdu samochodem z talerzem Stewarta, to:

Drużyna nr I

1. Paweł Gratkowski kl. IV b T/G
2. Rafał Jakubasz kl. IV b T/G
3. Michał Zarych kl. IV b T/G


Drużyna nr II

1. Radosław Boruta kl. IV b T/G
2. Damian Mikosz kl. III b T/G
3. Mateusz Najdecki kl. II b T/G

W turnieju uczestniczyło 8 drużyn z dwóch powiatów krośnieńskich.Uczestnicy rozpoczęli rywalizację od napisania testu z przepisów ruchu drogowego i testu z historii motoryzacji. Każdy uczestnik eliminacji odpowiadał na pytania testowe.
Kolejnym etapem była jazda samochodem z talerzem Stewarta. Należało przejechać samochodem tor sprawnościowy w jak najkrótszym czasie. Za potrącenie pachołka czy ominięcie go oraz wypadnięcie piłeczki z talerza doliczane były karne sekundy. Oceniane było również przygotowanie samochodu do jazdy.Następnie drużyny udały się na sprawdzian z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w zainscenizowanej sytuacji wypadku drogowego.Kolejną konkurencją był sprawdzian z umiejętności przygotowania motocykla do jazdy. Po podliczeniu wszystkich punktów przez Komisję okazało się, że drużyna nr I zajęła pierwsze miejsce i tym samym wywalczyła awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnobrzegu.


Życzymy powodzenia !!!

Opiekunami przygotowującymi do turnieju byli: Marcin Błaż i Władysław Koś.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb