Plan lekcji

Na skróty

Górskie Zawody Balonowe Krosno 2014 z udziałem Mechanika

Z inicjatywy Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej z Krosna oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 doszło do podjęcia współpracy w zakresie udziału "Mechanika" w projekcie "Podniebne Pogranicze" i Górskich Zawodach Balonowych Krosno 2014.
Warsztaty poprowadził licencjonowany pilot balonowy Adrian Rosiński w Auli ZSP nr 3 w terminach: 16 kwietnia, 23 kwietnia i 25 kwietnia br. W pierwszej części wykładów zainteresowani mogli wysłuchać prelekcji na temat historii sportów balonowych. Następnie zostały przybliżone konieczne warunki związane z odbywaniem lotów balonowych oraz parametry techniczne, jakie powinny spełniać obiekty latające. W dalszej części wykładu uczestnikom przedstawione zostały zasady rozgrywania konkurencji sportowych zawodów balonowych. Ostatnim punktem warsztatów było praktyczne zapoznanie się z balonem, jego osprzętowaniem i powłoką.

Zadaniem pilota było też postawienie balonu, a w miarę możliwości również przeprowadzenie tak zwanych "lotów na uwięzi". Zgromadzeni z dużą uwagą wysłuchali wykładu Pana Adriana Rosińskiego, lecz jeszcze większym zainteresowaniem cieszyła się praktyczna część warsztatów. Z uwagi na niezbyt pomyślną aurę ograniczyła się ona tylko do prób postawienia balonu na placu CKP nieopodal budynku szkoły. Próby te pomimo dużych starań organizatorów, ze względu na zbyt silne podmuchy wiatru okazały się nieudane. Po tej części warsztatowej, uczniowie "Mechanika" zostali zaproszeni do udziału w grupach sędziowskich zawodów balonowych. Do tego przedsięwzięcia zgłosiło się kilkunastu chętnych, a do udziału w charakterze obserwatorów całych zawodów od 30 kwietnia do 4 maja br. zostali zaproszeni dyrektor i nauczyciele. Poniżej prezentujemy zdjęcia z warsztatów balonowych i zawodów balonowych.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb