Plan lekcji

Na skróty

Absolwenci ZSZ 2014

13 czerwca 2014r. w auli zespołu szkół miała miejsce uroczystość pożegnania absolwentów klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W uroczystości szkolnej udział wzięli uczniowie klas trzecich ZSZ, dyrekcja zespołu szkół, wychowawcy klas i nauczyciele teoretycznych przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących oraz kierownik Centrum Kształcenia Praktycznego i nauczyciele zawodu w CKP. Jak zawsze przy tak ważnych wydarzeniach szkoły, wprowadzono sztandar ZSP nr 3 i odegrano hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski witając wszystkich na uroczystości rozdania dyplomów ukończenia szkoły absolwentom ZSZ. Podczas powitania, dyrektor B. Adamski przypomniał uczniom szkoły zawodowej jak ważne były zajęcia edukacyjne w szkole i CKP przygotowujące do zawodu i dorosłego życia. Dyrektor zachęcił jednocześnie uczniów ZSZ aby po otrzymaniu dyplomów zastanowili się nad dalszym rozwojem własnej kariery zawodowej i zadeklarowali uczestniczenie na kursach kwalifikacyjnych, które ZSP nr 3 im oferuje. Kursy te zgodnie z nową reformą programową zastępują dawne technika na podbudowie ZSZ, a więc uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych równe jest kwalifikacjom absolwentów technikum.

Następnie przedstawiciele klas trzecich ZSZ pożegnali sztandar ZSP nr 3 oraz nauczycieli, wychowawców klas i dyrekcję zespołu szkół dziękując za okazywaną im życzliwość i pomoc w zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych. Także przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego pożegnał swoich kolegów ze szkoły życząc im powodzenia na egzaminach zawodowych. Dalsza uroczystość dotyczyła już wręczania dyplomów ukończenia szkoły, które w obecności wychowawców klas i zespołu kierowniczego wręczał dyrektor Bogdan Adamski. Szczególnie miłym akcentem było wręczenie dyplomu i nagrody rzeczowej (narzędzia do diagnostyki samochodowej) dla Mateusza Patli, który na XV OTS w Warszawie w finale zdobył wysokie ósme miejsce (jedyny uczeń ZSZ w finale ogólnopolskim). Wręczone zostały także podziękowania i dyplomy członkom Klubu Krwiodawców w "Mechaniku", a w ceremonii tej wziął udział opiekun Klubu – Pan Władysław Koś, który dziękował uczniom za dar serca. Uroczystość zakończono odprowadzeniem sztandaru i wyjściem absolwentów ZSZ na spotkania z wychowawcami klas.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb