Plan lekcji

Na skróty

Inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego 2014/15 w "Mechaniku"

1 września 2014 r. o godz. 10.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbyła się uroczysta inauguracja rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła sie od wprowadzenia sztandaru szkoły i odegrania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski witając uczniów i nauczycieli na tej uroczystości. Dyrektor w swoim wystąpieniu pogratulował uczniom klas pierwszych wyboru szkoły. Stwierdził, że co prawda wybrali szkołę z wymaganiami ale jednocześnie szkołę po ukończeniu której jest najłatwiej otrzymać pracę, podjąć studia techniczne i planować karierę zawodową. Wszak w obecnym 2014r. na 166 szkół samochodowych w Polsce, to krośnieński "Mechanik" uzyskał zaszczytny tytuł Pierwszej Szkoły Samochodowej.

Ponadto dyrektor B.Adamski wspomniał o inwestycjach powodujących powstawanie nowych pracowni i laboratoriów, uruchamianie nowych zawodów nowoczesnych technologii jak np. lotniczych z certyfikatami międzynarodowymi uprawniającymi do pracy we wszystkich krajach świata. Ponadto szkoła oferuje liczne kursy kwalifikacyjne, które pozwalają absolwentowi kończącemu szkołę mieć więcej niż jeden dyplom zawodowy co jest ewenementem w skali regionu i kraju.Jedyny warunek to tylko podjąć (lekki) wysiłek aby sprostać wyzwaniom edukacyjnym, ukończyć prestiżowy "Mechanik" i skorzystać z całej oferty szkoleniowej.Następnie dyrektor B.Adamski przedstawił uczniom klas pierwszych Technikum i ZSZ wychowawców klas, a pozostałym uczniom także nauczycieli po raz pierwszy zatrudnionych w ZSP nr 3 w nowym roku szkolnym. Jednocześnie uczniowie zostali poproszeni o zwracanie uwagi na oficjalny fanpage ZSP nr 3 na Facebooku, gdzie pojawiają się często ważne komunikaty szkoły i CKP.

Po tej części oficjalnej sztandar ZSP nr 3 został odprowadzony, a głos zabrała Pani Joanna Buda - pedagog szkolny informując uczniów o systemie stypendialnym obowiązującym po 1 września br. Uczniowie zostali także poinformowani o rozpoczynającej się "giełdzie podręczników używanych" w bibliotece szkolnej.
Następnie głos zabrał wicedyrektor Wojciech Lorenc odczytując listy uczniów poszczególnych klas pierwszych Technikum i ZSZ, którzy zostali zaproszeni na spotkania z wychowawcami klas.
Na spotkania z wychowawcami klas starszych zostali zaproszeni także uczniowie klas starszych i w ten sposób oficjalna inauguracja roku szkolnego została zakończona.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb