Plan lekcji

Na skróty

Krwiodawcy w Pieninach

Podobnie jak w poprzednich latach maturzyści, którzy oddali największą ilość krwi zostali zaproszeni przez właścicieli hotelu „Nad Przełomem” na trzydniowy pobyt w Pieninach. Aby zostać zakwalifikowanym na ten wyjazd należy już w trzeciej klasie rozpocząć oddawanie krwi i systematycznie odwiedzać stację krwiodawstwa w Krośnie. W tym roku szkolnym udział w wycieczce zapewnili sobie: Sławomir Wojtuń  (IV bT), Damian Kasztelan (IV bT), Patryk Krawiec (IV cT),Krzysztof Jaworski (IV cT).
Wyruszyliśmy z parkingu szkolnego 15.04.2016 r i po przejechaniu 160 km zameldowaliśmy się w Sromowcach Niżnych. Uczniowie zamieszkali w studiu dwupoziomowym z aneksem kuchennym. Po krótkim odpoczynku zostaliśmy zaproszeni na obiadokolację i po bardzo obfitym posiłku nie pozostało nic innego jak wizyta na basenie i odpoczynek w saunie.

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na wycieczkę pieszą na Trzy Korony. Warunki atmosferyczne były wspaniałe i nawet strome podejście było przyjemnością. Ze szczytu można było podziwiać niezapomniane widoki i ośnieżone jeszcze szczyty Tatr. Zejście było o wiele łatwiejsze i szybsze dlatego po krótkim odpoczynku kontynuowaliśmy zwiedzanie okolicy tym razem na rowerach. Po przejechaniu mostem nad Dunajcem byliśmy już za granicą i przepiękną trasą pieszo-rowerową po Słowackiej stronie wyruszyliśmy do Szczawnicy. Po powrocie czekała na nas obiadokolacja a później to co nam szczególnie odpowiadało po trudach całego dnia – relaks w saunie fińskiej i parowej.
Trzeci dzień pobytu – niedziela – przed śniadaniem oczywiście basen, jacuzzi a potem stół szwedzki i rozkoszowanie się wspaniałą kawą. Niestety trzeba rozpocząć pakowanie i przygotowanie się do powrotu. W bardzo dobrych nastrojach i po mile spędzonym weekendzie wróciliśmy do Krosna.
Składamy serdeczne podziękowania dla sponsorów naszego pobytu w Pieninach – Państwu Marcie i Robertowi Miś, którzy od wielu lat wspierają działalność naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Opiekun Klubu: Władysław Koś

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb