Plan lekcji

Na skróty

Mechanik uczestnikiem X Forum Europa - Ukraina

27 i 28 stycznia 2017 r. w Jasionce k. Rzeszowa odbyło się X Forum Europa – Ukraina, które było jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. Głównym tematem Forum była kwestia modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy oraz kierunek i tempo przeprowadzanych reform. Bez względu na kryzys, który ten kraj przeżywa w ciągu ostatnich lat z powodu wojny oraz utraty terytoriów, Ukraina potwierdziła swój europejski wybór. Jednak stałe podziały polityczne, niestabilność gospodarcza oraz słabo widoczne efekty reform powodują rosnące niezadowolenie w społeczeństwie.

X Forum Europa-Ukraina odbyło się pod hasłem "Szanse, których nie można stracić". Debaty skoncentrowały się na kluczowych kwestiach potencjału gospodarczego Ukrainy, jej bezpieczeństwie energetycznym, rozwojem dobrych stosunków z innymi krajami, wpływie kultury i pamięci historycznej na relacje między narodami. Poruszone zostały również kwestie bezpieczeństwa Ukrainy w układzie europejskim i euroatlantyckim. W każdym razie była to doskonała okazja aby zaprezentować nasz kraj, region i w miarę możliwości próbować przedstawić własną ofertę współpracy międzynarodowej. Dzięki Urzędowi Miasta Krosna i Urzędowi Marszałkowskiemu mogliśmy jako szkoła zaprezentować naszą ofertę edukacyjną głównie w branży lotniczej tj. szkolenia lotniczego. Mamy nadzieję, że nasz udział w tej imprezie międzynarodowej w niezbyt odległym czasie przyniesie pozytywne rezultaty i nawiązanie współpracy z podmiotami edukacyjnymi i lotniczymi na Ukrainie. Wierzymy, że jak to będzie możliwe to skorzystają na tym na pewno nasi uczniowie i absolwenci. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, rządu RP, kancelarii Prezydenta RP i województwa podkarpackiego.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb