Plan lekcji

Na skróty

Dzień Patrona i przekazanie sztandaru

3 kwietnia 2017r. w auli zespołu szkół odbyła się uroczystość wspomnienia Patrona Stanisława Staszica oraz przekazanie opieki nad sztandarem. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i przekazania jego przez uczniów klasy IVc Technikum, uczniom klasy IId Technikum. Ta część uroczystości odbyła się zgodnie z Ceremoniałem i towarzyszyły jej słowa podziękowania dla uczniów przekazujących sztandar. Przez ponad dwa lata na różnych uroczystościach szkolnych, środowiskowych, miejskich, państwowych poczet sztandarowy zawsze reprezentował „Mechanik”. Słowa podziękowania dla uczniów i wychowawcy klasy skierował dyrektor Bogdan Adamski, a także złożył gratulacje uczniom klasy przyjmującej sztandar w opiekę. Następnie rozpoczęła się część artystyczna poświęcona Patronowi szkoły. Uczniowie przygotowali montaż artystyczny, w którym przybliżyli postać Stanisława Staszica, jego życiorys, osiągnięcia, pasje i życie codzienne…

Był nie tylko, księdzem, biskupem, odkrywcą, społecznikiem, patriotą… ale tez kochał góry gdzie szukał natchnienia do wielu działań na rzecz ojczyzny i służenia drugiemu człowiekowi.. Z okazji Jego święta, biblioteka szkolna przygotowała wystawę osiągnięć całego życia wybitnego Polaka…

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb