Plan lekcji

Na skróty

„ Mechanik” rządzi na lodzie

• Kategoria: Zawody Szkolnego Związku Sportowego

W dniu 25.02.2015 r. na krośnieńskim lodowisku odbyła się Powiatowa Licealiada w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach wystartowały reprezentacje 5 krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali indywidualnie jak również drużynowo. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja „Mechanika”.
Indywidualnie również zwyciężył uczeń naszej szkoły Mateusz Gefert z klasy IIgT , a Dawid Pietrzyk z klasy I gT zajął III miejsce.

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom finału wojewódzkiego Ligi Lekkoatletycznej, który odbył się 25.05.2016 r. na stadionie CWKS „Resovia” w Rzeszowie. Po eliminacjach rejonowych do zawodów, w których startowało 78 szkół, zakwalifikowało się 20 najlepszych drużyn lekkoatletycznych Podkarpacia. W tym gronie znaleźli się reprezentanci naszej szkoły. Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 100 metrów, 400 m., 1500m., sztafecie 4x100m., skoku w dal oraz pchnięciu kulą.W klasyfikacji drużynowej reprezentacja „ Mechanika” ukończyła zawody na XII miejscu, uzyskując 1092 pkt. o 22 pkt. więcej niż w eliminacjach.
Na uwagę zasługuje kilka wartościowych wyników indywidualnych naszych zawodników.
Piotr Walus z klasy I cT w konkursie pchnięcia kulą 5 kg zajął 3 miejsce z wynikiem 11,18 cm., Remigiusz Pisula z klasy II fT był 7 w biegu na 100 metrów z bardzo dobrym czasem 11,79 sek., Daniel Kosztyła w konkursie skoku w dal uzyskał 5,88 cm., a Hubert Kozioł ukończył bieg na 1500 m. z czasem 4:34,77 sek.

Na stadionie MOSIR Krosno odbyły się Rejonowe Zawody Ligi Lekkoatletycznej rozgrywane w ramach Licealiady SZS.W zawodach wystartowało 15 drużyn z czterech powiatów. Zawodnicy rywalizowali w 5 konkurencjach indywidualnych: 100 m, 400m, 1500 m, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz w sztafecie 4x100 m.
Drużyna Mechanika zdobywając 1055 punktów uzyskała awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w czerwcu 2015 r. w Rzeszowie.

W dniu 21.02.2014 r. na krośnieńskim lodowisku odbyła się Powiatowa Licealiada w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach wystartowały reprezentacje 7 krośnieńskich szkół. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja „Mechanika”. Indywidualnie również zwyciężył uczeń naszej szkoły Mateusz Gefert z klasy IgT, a Paweł Meier z tej samej klasy zajął IV miejsce.

W dniu 25 września 2013 r. na stadionie MOSIR Krosno odbyły się Rejonowe Zawody Ligi Lekkoatletycznej rozgrywane w ramach Licealiady SZS. W zawodach wystartowało 14 drużyn z czterech powiatów. Zawodnicy rywalizowali w 5 konkurencjach indywidualnych: 100 m, 400m, 1500 m, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz w sztafecie 4x100 m.
Drużyna Mechanika zajęła w zawodach V miejsce uzyskując 1088 punktów i uzyskała awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie.

W dniu 19 marca 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie odbyła się Powiatowa Licealiada w Szachach Indywidualnych. Nasz uczeń Krzysztof Pobuta zajął pierwsze miejsce w turnieju.  Sukces jest tym większy, iż uczeń nie poniósł ani jednej porażki w siedmiu rundach turnieju. Tym samym zakwalifikował się on do finału wojewódzkiego. Opiekunem ucznia był Mariusz Węgrzyn.

Zwycięstwo siatkarzy "Mechanika"

Sukcesem zakończył się występ drużyny reprezentującej naszą szkołę na  Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora  ZSP Nr 6   w Krośnie, który odbył się 14 marca 2011 roku.
Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły kibicom wiele emocji. O wyrównanym poziomie świadczy fakt, że tylko jedno spotkanie spośród wszystkich rozegranych nie zakończyło się tie-breakiem. Reprezentacja naszej szkoły wygrywając wszystkie  spotkania w grupie,  awansowała do finału  w którym pokonała  I LO w Krośnie w stosunku 2:1.

Reprezentacja „Mechanika” zajęła 3 miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopców. Po rozgrywkach grupowych zajmowaliśmy pierwsze miejsce w grupie, wygrywając  z  ZSP Nr 1, ZSP Nr 2 oraz ZSP Nr 6 w stosunku 2:0. W finale, który odbył się 3 grudnia na hali sportowej przy ul. Legionów spotkały się 4 najlepsze drużyny z krośnieńskich szkół. W turnieju, drużyna reprezentująca naszą szkołę zdobyła 3 miejsce ulegając  po bardzo wyrównanych meczach  I LO oraz II LO Krosno.

Drużyna lekkoatletów awansowała do finału wojewódzkiego!!

W dniu 12 października 2010 roku odbyły się w Trzcinicy Rejonowe Zawody w Szkolnej Lidze LA rozgrywane w ramach Licealiady SZS. W zawodach brało udział czternaście drużyn. Drużyna Mechanika wywalczyła IV miejsce uzyskując 1002 pkt. Województwo Podkarpackie podzielone na sześć rejonów: Trzcinica, Mielec, Sanok, Przemyśl, Stalowa Wola i Rzeszów.

W ubiegłym tygodniu w Wadowicach Górnych koło Mielca odbyły się X Mistrzostwa Szachowe Szkół Województwa Podkarpackiego. Udanie zadebiutował w tych zawodach uczeń klasy Ic ZSZ Krzysztof Pobuta. W czasie turnieju zajmował wysoką lokatę, jednak w ostatniej turze przegrał decydujące partie i w ostatecznej klasyfikacji zajął 12 miejsce. Należy podkreślić sukces ucznia, gdyż w ostatnim okresie nikomu nie udało się zająć tak wysokiej pozycji. Opiekunem był Mariusz Węgrzyn.

W dniu 16.03.2010 odbyły się zawody szachowe. Spory sukces odnotował reprezentant naszej szkoły Krzysztof Pobuta, który zajął III miejsce i awansował do finału wojewódzkiego. Uczeń bardzo dobrze spisywał się w czasie zawodów i przez dłuższy czas był na prowadzeniu. Niewiele do awansu zabrakło drugiemu naszemu reprezentantowi Mateuszowi Smolikowi, który uplasował się na V pozycji. Do szczęścia i awansu zabrakło jednego miejsca.

Zwycięstwo reprezentanta "Mechanika"

Dnia 02.02.2010 na krośnieńskim lodowisku odbyła się Powiatowa Licealiada w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach startowały reprezentacje 6 krośnieńskich szkół. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Łukasz Pełeszak.

II miejsce siatkarzy w finale powiatowej "Licealiady"

W dniu 4 grudnia 2009 roku reprezentacja „Mechanika” wywalczyła drugie miejsce w finale powiatowej „Licealiady” w piłce siatkowej. Zawody które zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły otworzył dyrektor  Bogdan Adamski.

Sukces tenisistów „Mechanika”

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w powiatowej Licealiadzie w tenisie stołowym  awansowali do  rozgrywek na szczeblu rejonowym. W zawodach rozegranych w dniu  16 listopada 2009 roku w sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie  po bardzo zaciętej walce zajęli drugie  miejsce, premiowane awansem.

W dniu 29.09.2009r. odbyły się  w Trzcinicy Rejonowe Zawody w Szkolnej Lidze La rozgrywane w ramach Licealiady. W zawodach brało udział dwadzieścia drużyn chłopców z czterech powiatów. Każda drużyna mogła liczyć maksymalnie piętnastu zawodników.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce gromadząc 1052 punkty i uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Finał wojewódzki odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie. Tam nasza drużyna będzie walczyć już o medale oraz o awans do finału centralnego.

Dnia 2 czerwca bieżącego roku w Rzeszowie został rozegrany finał wojewódzki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Po dobrym występie  w zawodach rejonowych reprezentacja naszej szkoły w finale wojewódzkim osiągnęła jeszcze lepszy wynik zajmując doskonałe V miejsce gromadząc 1235pkt.

W dniu 22.04.2009r. odbyły się zaległe Rejonowe Zawody w Szkolnej Lidze La rozgrywane w ramach Licealiady. W zawodach brało udział piętnaście drużyn chłopców z czterech powiatów. Każda drużyna mogła liczyć maksymalnie piętnastu zawodników. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 5 miejsce i uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Finał wojewódzki odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie. Tam nasza drużyna będzie walczyć już o medale oraz o awans do finału centralnego.