Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
IRLANDIA 2017

"Wiedza w szkole, praktyka w firmie - europejski model wysokich kompetencji w zawodach nowoczesnych technologii"
projekt nr POWERVET-2016-1-PL01-KA102-025799

20170718 154819Wakacje pełną parą? Niekoniecznie w ZSP Nr 3, bo my nie zwalniamy tempa. Podczas gdy większość z Was odpoczywa, grupa 13 nauczycieli kształcenia zawodowego z krośnieńskiego „Mechanika” zdobywała nowe umiejętności zawodowe. W trakcie tygodniowego pobytu w Sligo w ramach projektu „Wiedza w szkole, praktyka w firmie – europejski model wysokich kompetencji w zawodach nowoczesnych technologii” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, nauczyciele obserwowali pracę swoich kolegów z Irlandii podczas zajęć teoretycznych i praktycznych.

Nie zabrakło okazji do porównania naszych systemów edukacji, programów nauczania i wyposażenia laboratoriów specjalistycznych. Chociaż powiązanie irlandzkiego system edukacji z instytucjami rynku pracy bardzo nam się podobało, to wyposażenia laboratoriów mogłaby nam pozazdrościć niejedna irlandzka szkoła.

Nasza przygoda w Republice Irlandii już się zakończyła. Zdobytą wiedzę i doświadczenie zamierzamy wykorzystać w nowym roku szkolnym, ale zanim to nastąpi, 35 naszych uczniów i uczennic będzie zdobywać umiejętności praktyczne w zakładach pracy w okolicach Sligo podczas dwutygodniowych staży zagranicznych (31.07.2017 - 11.08.2017). Czekamy z niecierpliwością na ich relacje z Zielonej Wyspy.

Copyright © 2019 ZSP Nr 3 w Krośnie Rights Reserved.